Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ziemia-swieta-2018

Termin: 15-22.02.2020

Pielgrzymka "U źródeł żywej wody" do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. To mozaika ludzi wyznających religię mojżeszową, muzułmańską i chrześcijańską.

1 dzień (sobota) POLSKA – TEL AVIV
Zbiórka i przejazd autokarem na lotnisko w Katowicach. Odprawa bagażowo – biletowa, wylot do Tel Avivu. Przylot do Tel Avivu i przejazd na Pole Pasterzy, miejsce gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa.  Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek, sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Grota Narodzenia.  Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsca, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Przejazd do hotelu kolacja i nocleg w Betlejem.

2 dzień (niedziela)  JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej.  Przejście na pole widokowe, na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemani – w Ogrójcu. Przejazd na Syjon Chrześcijański, gdzie mieści się Wieczernik, Synagoga, Grób Króla Dawida. Kolacja i nocleg w Betlejem.

3 dzień (poniedziałek) JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do zachodniej Jerozolimy. Wizyta w Yad Vashem – Instytucie Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu. Miejsce to jest poświęcone żydowskim ofiarom Holokaustu, założone w 1953 roku w Jerozolimie na mocy Ustawy o Pamięci, przyjętej przez izraelski parlament Kneset. Termin Yad Vashem oznacza „miejsce i imię” lub „pomnik i imię” i zaczerpnięty jest z księgi Izajasza. Spacer po Mea Shearim - najstarszym żydowskim osiedlu, zamieszkanym przez ortodoksyjnych żydów. Przejście na Mahne Yehuda – miejsca pokazującego prawdziwe życie miasta trzech religii. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

4 dzień (wtorek) SEBASTA-NABLUS (SZCHEM) - NAZARET
Śniadanie. Przejazd do Sebasty – ruin miasta chluby Heroda Wielkiego. Według jednej z tradycji jest to miejsce więzienia Jana Chrzciciela.  Wizyta w Nablusie przy studni Jakubowej. Przejazd do Nazaretu – miasta, gdzie Jezus dorastał. Wizyta w Bazylice Zwiastowania NMP i kościele św. Józefa. Obiadokolacja i nocleg w Tyberiadzie/Nazarecie.

5 dzień (środa) TYBERIADA – KANA – GALILEA – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET  
Śniadanie. Transfer na Górę 8 Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi - miejsca, gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. Tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na tradycyjny lunch - rybę Świętego Piotra. Przejazd do Kany Galilejskie – Sanktuarium Pierwszego cudu Jezusa, możliwość odnowienia sakramentu małżeństwa. Przejazd do Betlejem. Kolacja i nocleg.

6 dzień (czwartek) JERYCHO – M. MARTWE  
Śniadanie. Przejazd Doliną Jordanu, po drodze pustynia Wadi Quelt, Jerycho – Źródło Elizeusza i sykomora Zacheusza. Postój pod sykomorą Zacheusza i na polu widokowym pod Górą Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel ok. 2 h) kolacja i nocleg
w Betlejem.

7 dzień (piątek) JEROZOLIMA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Jerozolimy. Przejście Drogą Krzyżową. Modlitwa i zwiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas wolny na starym mieście. Wizyta pod Ścianą Płaczu. Kolacja i nocleg w Betlejem.

8 dzień (sobota) IZRAEL - POLSKA
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Tel Aviv . Przelot do Polski. Przejazd autokarem do miejsca zbiórki i zakończenie pielgrzymki.

 

Cena: 900 USD

przy kursie 3,80zł/USD cena 3420zł/os.

 Cena obejmuje:

 • Przelot samolotem na trasie Katowice – Tel Aviv – Katowice, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 20 kg i mały bagaż podręczny
 • Transfery autokarem z Parafii na lotnisko
 • Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela (lotnicze siedzenia)
 • 7 noclegów – Hotele 3*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą – 150 USD)
 • Wyżywienie - śniadania, obiadokolacje
 • Przewodnika z jęz. polskim
 • Codzienna Msza Św.
 • Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€ i bagaż – 400€
 • Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 Cena nie obejmuje:

 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych napiwków dla kierowców, przewodników i hoteli (100 USD)
 • Kosztu lunchu - rybę Świętego Piotra (około 20 USD)
 • Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych (100zł), kosztów rezygnacji – 3,2% wartości imprezy

Informacje:

 • Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Wyżywienie, to dwa posiłki w formie bufetu
 • Napoje do kolacji są dodatkowo płatne.
 • Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny 6 miesięcy w dniu wylotu
drukuj-nowy   kalendarz-nowy
drukuj   rezerwuj
Początek strony