Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sankt-petersburg

Termin: 30.06-08.07.2020

Sankt Petersburg to niezwykłe miasto, które przyciąga swoim położeniem, wielkością oraz licznymi atrakcjami turystycznymi. Nie bez powodu określany jest mianem drugiej stolicy Rosji.

1 dzień (wtorek 30.06.2020):
Zbiórka pielgrzymów i wyjazd o godz. 3:00. Po południu przyjazd do Kowna – położonej u zbiegu Niemna i Wilii przedwojennej stolicy: Plac Ratuszowy, ruiny zamku, kościół św. Jerzego, Seminarium Duchowne, dom Perkuna, Katedra św. Piotra i Pawła (Msza Św.). Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

2 dzień (środa 1.07.2020):
Po śniadaniu przejazd do Szydłowa (Šiluva jest dziś jednym z najważniejszych centrów pielgrzymkowych na Litwie – pierwsze objawienie się Najświętszej Maryi Panny w Europie
w 1608r.), Msza Święta. Przejazd i zwiedzanie Góry Krzyży (sanktuarium pod otwartym niebem, nawiedzenie miejsca gdzie w 1993 roku Mszę Św. celebrował Papież Jan Paweł II). Dalszy przejazd przez Łotwę do Estonii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Tallinie.

3 dzień (czwartek 2.07.2020):
Wczesne śniadanie i przepłyniecie promem do Helsinek. Zwiedzanie z Panią Przewodnik stolicy Finlandii: Sobór Uspieński, nowoklasycystyczny plac Senacki z gmachem rządowym, budynek Uniwersytetu, katedra luteranska, pomnik cara Aleksandra II, przejazd do Kościoła w Skale (wnętrze), przejazd obok parlamentu, Finlandia talo, dworca kolejowego, muzeum sztuki Ateneum. Msza Św.
w Katedrze Rzymskokatolickiej i obiadokolacja w restauracji w formie bufetu, przejazd na terminal, odprawa paszportowa i nocny rejs do Petersburga

4 dzień (piątek 3.07.2020):
Śniadanie na statku, cumowanie ok. godz. 9.00, odprawa paszportowa, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie - wycieczka objazdowa po mieście w trakcie której zobaczymy najważniejsze zabytki SANKT PETERSBURGA. Zwiedzanie twierdzy Pietropawłowskiej, będącej pierwszą budowlą miasta wzniesioną na Wyspie Zajęczej na rozkaz cara Piotra I Wielkiego. Najcenniejszym zabytkiem architektonicznym jest Sobór Piotra i Pawła z iglicą zakończoną posągiem anioła wyniesionym na wysokość 122 m (anioł z krzyżem ma 3,5 m wysokości i obraca się w kierunku wiatru). Zabytki miasta: krążownik AURORA, Domek Piotra I, Plac św. Trójcy, kunstkamera, przystań ze sfinksami, kolumny rostralne, Pałac Mienszykowa, Zespół 12 kolegiów, przejazd przez Newe i wzdłuż nabrzeża pałacowego dotarcie do Pałacu Zimowego gdzie zwiedzimy część ekspozycji muzealnych Ermitażu – najwspanialszej kolekcji dzieł sztuki na świecie. Wieczorem obiadokolacja w restauracji na mieście, przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

5 dzień (sobota 4.07.2020):
Śniadanie w hotelu, spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Carskiego Sioła - zwiedzanie pałacu położonego wśród wspaniałych parków i ogrodów zachwycającego bogactwem i wyrafinowaniem architektonicznym. Imponującą fasadę 300 metrowej długości zdobią liczne atlanty, kolumny, pilastry i dekoracyjnie obramowane okna. Zwiedzanie pałacu ze słynną komnatą bursztynową, czas wolny. Przejazd do Peterhofu – letniej siedziby cara Piotra I, położonej nad Zatoka Fińską – spacer po parku dolnym – największą atrakcją jest tutaj wielka kaskada składająca się 37 złoconych posągów z brązu, 64 fontann i 142 wodotrysków. Powrót do miasta, obiadokolacja w restauracji, czas wolny, przejazd do hotelu, nocleg.

6 dzień (niedziela 5.07.2020):
Śniadanie w hotelu, wymeldowanie, spotkanie z przewodnikiem i ciąg dalszy wycieczki objazdowej: Sobór Smolny, Gmach Generalicji, Pole Marsowe, Jeździec Miedziany, Teatr Mariański, Nabrzeże Newy. Zwiedzanie soboru św. Izaaka, rejs po kanałach i Newie. Przejazd na Plac Sztuki – czas wolny: spacer po Newskim Prospekcie: możliwość zwiedzenia soboru Kazańskiego. Obiad w restauracji, przejazd na terminal, odprawa paszportowa, rozlokowanie w kajutach i nocny rejs do Tallina.

7 dzień (poniedziałek 6.07.2020):
Śniadanie na promie, cumowanie w Tallinnie, odprawa paszportowa i zwiedzanie stolicy Estonii – Tallina: spacer po Starym Mieście: Górne Miasto: dawny zamek krzyżacki, sobór prawosławny Aleksandra Newskiego, katedra Marii Panny, Dolne Miasto: Ulice Krótka i Długa Noga, Plac Ratuszowy ze średniowiecznym ratuszem i Apteką Ratuszową, ulica Długa z siedzibami Gildii, Domem Bractwa Czarnogłowych oraz kościołem św. Ducha, Brama Morska z tablicą upamiętniającą ucieczkę polskiego statku "Orzeł", Trzy Siostry, kościół św. Olafa. Msza Św. w Polskiej Parafii św. Piotra i Pawła. Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w Tallinie.

8 dzień (wtorek 7.07.2020):
Po śniadaniu przejazd do Łotwy. Po drodze krótki postój i odpoczynek na plaży nad Morzem Bałtyckim. Po południu przyjazd i zwiedzanie centrum stolicy Łotwy – Rygi: Starówka (wpisana na listę UNESCO), Ratusz, Zamek Kawalerów Mieczowych, zespół średniowiecznych kamieniczek, Katedra Najświętszej Marii Panny, Msza Św. w Kościele Polskim. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.

9 dzień (środa 8.07.2020):
Po śniadaniu wyjazd do Polski. Po południu nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej – Msza Św. Obiad w restauracji w Augustowie i dalsza podróż powrotna. Przyjazd na miejsce w późnych godzinach nocnych.

 

Cena: 650 zł + 850 euro

Cena obejmuje:

 • Przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, WC, DVD, barek,
 • Opieka pilota w trakcie Pielgrzymki
 • 8 noclegów:
  1 nocleg w hotelu*** w okolicach Kowna  (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)
  2 i 7 nocleg w hotelu***  w okolicach Tallina  (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)
  3 i 6 nocleg na promie (kabiny 4-osobowe wewnętrzne z łazienką)
  4 i 5 nocleg w hotelu***  w Sankt Petersburgu  (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)
  9 nocleg w okolicach Rygi***   (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)
 • 8 obiadokolacji + obiad w ostatnim dniu Pielgrzymki
 • 8 śniadań w formie bufetu (w tym dwa śniadania bufetowe na promie)
 • Rejs statkiem z Tallina do Helsinek
 • Przewodnik miejski w Helsinkach
 • Rejs promem z Helsinek do Sankt Petersburga (kajuty 4-osobowe wewnętrzne bez okna z lóżkami piętrowymi z łazienką)*
 • Rejs promem z Sankt Petersburga do Tallina (kajuty 4-osobowe wewnętrzne bez okna z lóżkami piętrowymi z łazienką)*
  * możliwa dla chętnych dopłata do kajuty 2-osobowej: 50eur/os.(w obie strony)
 • Opłaty paliwowe i portowe
 • Transfery komfortowym autokarem w Sankt Petersburgu przez 3 dni
 • Polskojęzyczny Przewodnik w Sankt Petersburgu przez 3 dni
 • Rezerwacje Mszy Św. - każdego dnia przewidziany jest czas na Mszę Świętą
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: twierdza PP, Sobór Izaaka , Ermitaż, Carskie Siolo, Peterhof (park dolny), rejs kanałami
 • Zestaw słuchawkowy w trakcie trwania pielgrzymki
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 Cena nie obejmuje:

 • Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
 • Dodatkowych ubezpieczeń (kosztów leczenia chorób przewlekłych – dodatkowo 100zł/os.)

Informacje:

 • Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Konieczny w podróży ważny paszport
 • Na pielgrzymkę nie jest wymagana wiza
 • Pamiętamy również o zabraniu dokumentów i lekarstw.
drukuj-nowy   kalendarz-nowy
drukuj   rezerwuj
Początek strony