Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

festiwal-swiatel-berlin

Termin: 12-13.10.2019

Festiwal Świateł to jedna z najbardziej widowiskowych imprez w stolicy Niemiec. Zapraszamy Państwa na niezapomniany spacer pośród pięknie podświetlonych kilkudziesięciu zabytków Berlina, ulic, placów i mostów. Festiwal Świateł odbędzie się już po raz piętnasty, tegoroczna edycja zapowiada się wręcz fantastycznie!

Miejsca zbiórki uczestników i godziny odjazdu:
Olesno 7:00 parking naprzeciwko Polo Marketu
Opole: 8:00 - parking przy skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Dubois
Niemodlin: 08:45 - parking przy Ośrodku Kultury
Wrocław: 10:15 - parking przy Aqua Park, ul. Petrusewicza
Legnica: 11:00 - stacja benzynowa Lotos przy ul. Nowodworskiej

Program wycieczki:
Wyjazd według rozkładu jazdy, przejazd do Niemiec. Przyjazd do Berlina i zwiedzanie stolicy: Dzielnica rządowa: Reichstag (siedziba Bundestagu), Kolumna Zwycięstwa Siegessaule z brązową figurą Nike z 1873 roku, Brama Brandenburska, Pomnik Holokaustu, Gendarmenmarkt - najpiękniejszy plac miasta z Katedrą Niemiecką (Deutscher Dom), Katedrą Francuską (Französischer Dom) i Filharmonią. Trakt spacerowy Unter den Linden z Uniwersytetem Humboldta, Operą Berlińską, Neue Wache (Pomnik Nieznanego Żołnierza) i katolicką Katedrą św. Jadwigi. Kościół św. Mikołaja (Nikolaikirche), Czerwony Ratusz (Rotes Rathaus) - siedziba władz miasta,  Katedra z kryptą grobową Hohenzollernów. Wyspa Muzeów,  Alexander Platz - centralny plac wschodniej części miasta, nazwany w roku 1805 na cześć imperatora Rosji Aleksandra I; Berliner Fernsehturm (Berlińska Wieża Telewizyjna - najwyższa budowla w Niemczech 368 m), Checkpoint Charli. Przejazd do zachodniej części Berlina i zwiedzanie: Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma. Przejazd do CHARLOTTENBURGA - spacer po ogrodach barokowego Pałacu Charlottenburg, jednego z najpiękniejszych zespołów architektonicznych Berlina. Czas wolny dla Uczestników – podziwianie świetlnych iluminacji. Wyjazd z Berlina w godzinach nocnych, przyjazd na miejsce w niedzielę w godzinach porannych.

Cena: 180 zł

 Cena obejmuje:

  • Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, dvd, barek)
  • Opieka licencjonowanego pilota - przewodnika
  • Ubezpieczenie NNW i KL

 Uwagi:

  • Program wycieczki jest ramowy - kolejność zwiedzania może ulec zmianie
  • Należy posiadać dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich) lub paszport

 

drukuj-nowy   kalendarz-nowy
drukuj   rezerwuj
Początek strony