Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wilno-04-2020

Termin: 16-19.04.2020

Zapraszamy na Litwę na obchody Święta Miłosierdzia Bożego. Wilno jest nazywane „Miastem Miłosierdzia”. To w tym mieście siostra Faustyna nie tylko miała objawienia, ale też spotkała swojego powiernika, ks. Michała Sopoćkę, to tutaj namalowany został obraz „Jezu, ufam Tobie” i podyktowana była koronka do Miłosierdzia Bożego. To w Wilnie wreszcie znajduje się obecnie oryginał obrazu.

1 dzień (16.04.2020 czwartek):
Zbiórka o godz. 23:00 i całonocna podróż przez Polskę (po drodze krótkie postoje)

2 dzień (17.04.2020 piątek):
W godzinach porannych przyjazd do Trok i Msza Św. w Kościele Nawiedzenia NMP z cudownym obrazem Matki Bożej Trockiej – najstarszym koronowanym wizerunkiem na Litwie. Zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego nad kilkoma jeziorami z pięknym zamkiem na wyspie (bez zwiedzania wnętrza). Degustacja potrawy regionalnej – karaimskich Kybinówz rosołem.
Po południu przyjazd do Wilna i zwiedzanie centrum stolicy Litwy: Starówka, Ostra Brama, klasztor prawosławny Ducha Świętego, klasztor Bazylianów, ul. Ostrobramska, Wielka, Zamkowa, Uniwersytet, Muzeum Adama Mickiewicza, Katedra. Obiadokolacja w restauracji i powrót do hotelu na nocleg.

3 dzień (18.04.2020 sobota – Wigilia Niedzieli Miłosierdzia Bożego):
Po śniadaniu przejazd do przejazd i Msza Św. w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej i dalsze zwiedzanie: Kościół św. Apostołów Piotra. Wizyta u Sióstr w Domu Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, przejazd na Cmentarz Rossa w Wilnie, na którym pochowanych jest wielu znanych Polaków (Joachim Lelewel, Władysław Syrokomla, Euzebiusz Słowacki). Spoczywa tu też serce Marszałka Józefa Piłsudskiego, jego matka i brat. Wizyta w Muzeum św. Siostry Faustyny – Domu św. Faustyny na Antokolu, w którym mieszkała po przybyciu do Wilna w 1933 r. po złożeniu ślubów wieczystych. To tam doznała objawień i pisała swój dzienniczek.
Obiadokolacja w restauracji i po obiadokolacji udział w Ekumenicznej Drodze Światła od Kaplicy Ostrobramskiej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

4 dzień (19.04.2020 Niedziela Miłosierdzia Bożego):
Po śniadaniu przejazd na uroczystą Mszę Św. w Kościele Miłosierdzia Bożego w Wilnie (z oryginalnym obrazem „Jezu Ufam Tobie”).  Po Mszy wyjazd do Polski. Obiad w restauracji w Augustowie. Przyjazd na miejsce w późnych godzinach wieczornych.

Cena: 730 zł

 Cena obejmuje:

 • Transport komfortowym i klimatyzowanym autokarem
 • Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu w Wilnie, pokoje 2, 3-os. z łazienkami.
 • Wyżywienie: 2 śniadania w hotelu (bufet), 2 obiadokolacje w restauracji (z napojami),
  degustacja karaimskich Kybinów w Trokach, obiad w restauracji w drodze powrotnej
 • Pilot + Przewodnik w trakcie Pielgrzymki
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Koszty biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, słuchawki.

Informacje:

 • Cena nie obejmuje dodatkowych ubezpieczeń (kosztów leczenia chrób przewlekłych)
 • Nie jest wymagany paszport
 • Na Litwie obowiązuje waluta Euro.

 

drukuj-nowy   kalendarz-nowy
drukuj   rezerwuj
Początek strony