Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ateny-wypoczynek-2018

Termin: 09-16.10.2020

Grecja – to ekscytująca kraina słońca, morza i starożytnych ruin, skąpanych w olśniewającym egejskim świetle, która od stuleci budzi zachwyt turystów. Zapraszamy na wspólną podróż po miejscach, gdzie święty Paweł rozpoczynał działalność misyjną na kontynencie europejskim. Zapraszamy do podróżowania śladami Apostoła Narodów.

DZIEŃ 1 (9.10.2020 piątek):
Zbiórka na lotnisku we Wrocławiu i przelot do Aten. Przylot uczestników do Aten, spotkanie z pilotem i przejazd autokarem do hotelu w okolicach Agii Theodori, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg (1).

DZIEŃ 2 (10.10.2020 sobota):
Po śniadaniu przejazd do ATEN. Msza Święta w Katedrze Katolickiej pod wezwaniem Świętego Dionizego Aeoropagity.  Świątyni tej  Papież Jan Paweł II ofiarował kielich mszalny w czasie  swojej pielgrzymki  do Grecji  4 maja 2001 roku.  Zwiedzanie Akropolu – starożytnego ośrodka kultu religijnego (Odeon Herodosa Attykusa, Świątynia Ateny Nike, Propyleje, Partenon, Erechtejon), wzgórza  Areopagu –  na którym Apostoł Paweł przemawiał do Greków (przy którym modlił się Papież Jan Paweł II), Teatr Dionizosa, Świątynię Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana, Starożytny Stadion Olimpijski – miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich, Ogrody Narodowe, Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg (2).

DZIEŃ 3 (11.10.2020 niedziela):
Po śniadaniu zwiedzanie Peloponezu. Postój w  malutkim   porcie Kechries , z którego Apostoł Paweł wypłyną do Azji . Wyjazd do STAROŻYTNEGO KORYNTU – miejsca gdzie mieszkał i nauczał przez 18 miesięcy św. Paweł. Zwiedzanie starożytnego Koryntu znanego z 1-go listu św. Pawła Apostoła do Koryntian, napisanego w Efezie.  Odczytanie pięknego Hymnu  do miłości. Msza plenerowa w ruinach w Koryncie. Przejazd do EPIDAUROS i zwiedzanie m.in. najlepiej zachowanego teatru greckiego słynącego ze wspaniałej akustyki. Przejazd do NAFPLIO, pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu z tureckiej niewoli. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg (3).

DZIEŃ 4 (12.10.2020 poniedziałek):
Po śniadaniu przejazd do miejscowości KALAMBAKA. Wizyta w pracowni ikon, możliwość zakupu pamiątek, następnie zwiedzanie METEORÓW (w niezwykłej scenerii, na szczytach sterczących pionowo brył skalnych mieści się zespół 24 klasztorów Meteora, zaliczanych do najcenniejszych zabytków sztuki bizantyjskiej przełomu XIV i XV wieku). Msza Św. plenerowa w Meteorach. Przejazd do hotelu w okolicach Salonik (Chalkidona), obiadokolacja i nocleg (4).

DZIEŃ 5 (13.10.2020 wtorek):
Po śniadaniu przejazd do FILIPPI – pierwszego miejsca związanego z działalnością św. Pawła na greckiej ziemi. To tu powstał pierwszy w Europie Kościół Chrześcijański. W Filippi zobaczymy tereny wykopaliska archeologicznych w miejscu dawnego miasta rzymskiego: bazyliki, łaźnie, akropol oraz więzienie, w którym osadzeni byli św. Paweł i Sylab. Odwiedzimy także prawdopodobne miejsce chrztu Lidii, która  ugościła Pawła, Tymoteusza i Sylaba. Msza św. w Filippi przy źródle. Po południu przyjazd do SALONIK – miasta gdzie urodzili się bracia Cyryl i Metody, którzy zostali ogłoszeni przez Papieża Jana Pawła II w 1980 roku współpatronami Europy. W Salonikach św. Paweł spędził 3 tygodnie i z którego musiał uciekać posądzony o działanie przeciw państwu. Zwiedzanie: łuk tryumfalny cesarza Galeriusza, pomnik Aleksandra Wielkiego i Arystotelesa, rzymskie i średniowieczne budowle, przepiękne świątynie bizantyjskie oraz starą dzielnicę Kastro i słynną białą wieżę pozostałą po władaniu Wenecjan. Zwiedzanie Bazyliki św. Demetriusza patrona miasta i jego opiekuna. Wieczorem przyjazd do hotelu nad Morzem Egejskim do miejscowości nadmorskiej Leptokaria, obiadokolacja, nocleg (5).

DZIEŃ 6 (14.10.2020 środa):
Po śniadaniu przejazd do portu w Amaliapoli i całodniowy rejs statkiem na Sporady Północne - zabawa na statku, czas wolny na jednej z najpiękniejszych plaż świata, połączone ze zwiedzaniem miasteczka SKIATOS, gdzie odpoczywała księżna Dajana, a także gdzie nagrano sceny do słynnego filmu „Mamma Mia”….
Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu (6).

DZIEŃ 7 (15.10.2020 czwartek):
Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie starożytnych DELF – jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Grecji – świątyni Apollina (miejsce gdzie wieszczka Pytia odpowiadała na pytania starożytnych). Po drodze postój w TERMOPILACH (miejsce słynnej bitwy z Persami) przy pomniku Leonidasa. Po południu przyjazd do hotelu w okolicach Agii Theodori, zakwaterowanie, odpoczynek, obiadokolacja i nocleg (7).

DZIEŃ 8 (16.10.2020 piątek):
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko. Wylot w godzinach popołudniowych. Przylot do Wrocławia i zakończenie pielgrzymki.

Cena: 1000 euro

 Cena obejmuje:

 • Przelot samolotem na trasie WROCŁAW – ATENY – WROCŁAW, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 20 kg i mały bagaż podręczny
 • Na terenie Grecji przejazdy komfortowym autokarem
 • 7 noclegów w hotelach*** – pokoje 2- i 3–osobowe z łazienkami,
 • 7 śniadań i 7 obiadokolacji w hotelach
 • Opieka pilota wycieczek zagranicznych
 • Rezerwacje Mszy Św. - każdego dnia przewidziany jest czas na Mszę Świętą
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników miejscowych, słuchawki (system tourguide)
 • Całodzienny rejs statkiem na Sporady Północne na SKIATOS
 • Ubezpieczenie KL  i NNW
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
 • Dodatkowych ubezpieczeń  - kosztów leczenia chorób przewlekłych:  20eur/os.

Informacja:

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
2. Dokumenty potrzebne w podróży – ważny dowód osobisty
3. Pamiętamy również o zabraniu dokumentów i lekarstw.

 

drukuj-nowy   kalendarz-nowy
drukuj   rezerwuj
Początek strony