Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

fatima

Termin: 10-22.07.2020

Fatima – to jedno z najważniejszych centrów kultu Maryjnego w świecie katolickim – cel pielgrzymek ludzi z całego świata. W tym miejscu w 1917 roku Matka Boska ukazała się trójce dzieci. Obecnie znajduje się tu Bazylika oraz plac dwukrotnie większy od placu św. Piotra w Rzymie.

DZIEŃ 1 (10.07.2020 piątek): Zbiórka o godz. 20:00. Pakowanie bagaży i wyjazd. Nocny przejazd przez Czechy, Niemcy do Francji.

DZIEŃ 2 (11.07.2020 sobota): Po południu przyjazd do Ars we Francji i Msza Św. w Bazylice oraz nawiedzenie grobu Jean Marie Vianney – patrona proboszczów. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 3 (12.07.2020 niedziela): Po śniadaniu całodzienny przejazd do Lourdes. Po południu przyjazd na miejsce, zakwaterowanie w hotelu, Msza Św.  i obiadokolacja. Po obiadokolacji przejście na wieczorną procesję ze świecami.

DZIEŃ 4 (13.07.2020 poniedziałek): Rano Msza Św. w Grocie i powrót do hotelu na śniadanie. Po śniadaniu czas wolny – zwiedzanie Lourdes: Grota Objawień, Bazylika Matki Boskiej, Bazylika Różańca Świętego. Droga Krzyżowa. Dalej szlak św. Bernadety i Msza Św. Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja i udział w wieczornym nabożeństwie ze świecami. Nocny przejazd do Hiszpanii.

DZIEŃ 5 (14.07.2020 wtorek): W godzinach porannych przyjazd do Santiago de Compostella (trzecie pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie miejsce pielgrzymkowe w świecie chrześcijańskim) – Bazylika Św. Jakuba Apostoła, nawiedzenie krypty z relikwiami Świętego Jakuba, Msza Św. Zwiedzanie Starego Miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO (Klasztor św. Franciszka oraz Uniwersytet o pięćsetletniej tradycji). Po południu przejazd i zwiedzanie Bragi – główny ośrodek religijny Portugalii, w którym znajduje się Sanktuarium Bom Jesus usytuowane na wzgórzu do którego prowadzą liczne schody i kapliczki drogi krzyżowej. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Bragi.

DZIEŃ 6 (15.07.2020 środa): Po śniadaniu przejazd do Porto i zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Portugalii, miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO dzięki zachowaniu oryginalnej architektury. Zwiedzanie Starego Miasta (Ribeira), możliwa degustacja wina w jednej z piwnic w Porto (dodatkowo płatne - degustacja 12eur/os.). Po południu przejazd do Coimbry – zwiedzanie najstarszego uniwersytetu w Portugali z roku 1290, nawiedzenie starej i nowej katedry oraz klasztoru Karmelitek, w którym przebywała Siostra Łucja. Msza Św. Wieczorem przyjazd do Fatimy, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. O godz. 21:30 Modlitwa Różańcowa i Procesja ze świecami.

DZIEŃ 7 (16.07.2020 czwartek): Rano Msza Św. w Kaplicy Objawień i powrót do hotelu na śniadanie. Całodzienny spokojny pobyt w Fatimie - religijnym centrum Portugalii. W tym miejscu trójka wiejskich dzieci wypasających bydło na okolicznych łąkach, doznała w 1917 r. sześciu objawień. Ujrzały one ponad konarami dębu „Panią jaśniejszą od słońca”. W Bazylice uświetniającej te wydarzenia znajdują się groby Hiacynty i Franciszka, którzy zmarli w latach 1919 – 1920 podczas epidemii grypy. Przejazd do Aljustrel – domu rodzinnego pastuszków  (Łucji, Hiacynty i Franciszka). Droga Krzyżowa. Obiadokolacja i wieczorem o godz. 21:30 Modlitwa Różańcowa i Procesja ze świecami.

DZIEŃ 8 (17.07.2020 piątek): Rano Msza Św. w Kaplicy i powrót do hotelu na śniadanie. Przejazd do Batalhi – miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV - XVI wiek). Dalszy przejazd do Nazare – niewielkiego portugalskiego miasteczka leżącego u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki N.M.P. oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również jako kurort chlubiący się z powodu szerokiej, piaszczystej plaży. Powrót do hotelu na obiadokolację. O godz. 21:30 Modlitwa Różańcowa i Procesja ze świecami.

DZIEŃ 9 (18.07.2020 sobota): Rano Msza Św. w Kaplicy i śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez Hiszpanię. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w Lleida.

DZIEŃ 10 (19.07.2020 niedziela): Śniadanie i wyjazd do Montserrat, zwiedzanie Sanktuarium Czarnej Madonny (Cudowna Figura Czarnej Madonny w pustelni w górach Katalonii), Msza Św. Po południu przejazd do Barcelony i krótkie zwiedzanie miasta (Kościół Sagrada Familia, ulica Las Ramblas). Wieczorem przejazd do hotelu na wybrzeże Costa Brava, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 11 (20.07.2020 poniedziałek): Wczesne śniadanie i całodzienny przejazd do położonego na wysokości 1800 m n.p.m. Sanktuarium La Salette. Przyjazd na miejsce w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, obiadokolacja. Po obiadokolacji Msza Św. w miejscu objawień Matki Bożej Płaczącej i udział  w wieczornej procesji z lampionami. Nocleg w Domu Pielgrzyma w La Salette.

DZIEŃ 12 (21.07.2020 wtorek): Rano Msza Św., następnie śniadanie i pobyt w La Salette (możliwa Droga Krzyżowa). Ok. godz. 11:00 wyjazd w drogę powrotną.

DZIEŃ 13 (22.07.2020 środa): Zakończenie pielgrzymki w godzinach porannych.

 

Cena: 1200 złotych + 450 euro

 Cena obejmuje:

  • Przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, WC, DVD, barek,
  • 9 noclegów w hotelach (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)
  • 9 śniadań i 10 obiadokolacji
  • Opieka pilota wycieczek zagranicznych
  • Rezerwacje Mszy Św. - każdego dnia przewidziany jest czas na Mszę Świętą
  • Ubezpieczenie NNW i KL
  • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, słuchawki, wjazdy do miast – ok. 50 eur/os. (zbierane w autokarze)
  • Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
  • Dodatkowych ubezpieczeń (kosztów leczenia chorób przewlekłych – dodatkowo 130zł/os.)

Informacja:

1.    Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
2.    Dokumenty potrzebne w podróży – ważny dowód osobisty, NA PIELGRZYMKĘ NIE JEST WYMAGANY PASZPORT
3.    Pamiętamy również o zabraniu dokumentów i lekarstw.
4.    W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona).

 

drukuj-nowy   kalendarz-nowy
drukuj   rezerwuj
Początek strony