Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

medjugorie-2019

Termin: 1-10.08.2020

Medjugorje jest miejscowością w Bośni i Hercegowinie odwiedzaną tłumnie przez rzesze pielgrzymów z całego świata. Według relacji, sześciorga młodych parafian, Matka Boska "objawia" się im codziennie od 24 czerwca 1981 roku na Wzgórzu Objawień. Określana jako Królowa Pokoju lub "Gospa" przekazuje, gronu widzących, orędzia dla Kościoła i świata. Medjugorie odwiedzają liczne grupy ludzi, doznając tam nieraz nawrócenia i gruntownej przemiany życia.

Dzień 1 (1.06.2020 poniedziałek):
Wyjazd z Grobnik o godz. godz. 5:00 i przejazd na Węgry. Ok. godz. 11:00 przyjazd do Esztergom i krótkie nawiedzenie Bazyliki – największego kościoła na Węgrzech. Dalszy przejazd do Budapesztu i przejazd przez miasto autokarem, zwiedzanie: Parlament – symbol miasta, Opera, Bazylika Św. Stefana. Obiadokolacja w restauracji i od godz. 19:00 wieczorny rejs statkiem spacerowym po Dunaju. Przejazd na nocleg do hotelu.

Dzień 2 (2.06.2020 wtorek):
Po śniadaniu powrót do centrum Budapesztu na zwiedzanie miasta: Plac Milenium, zamek Vajdahunyad, Wzgórze Zamkowe - najbardziej reprezentacyjne miejsce w Budapeszcie, Zamek Królewski – siedziba węgierskich królów; kościół Św. Macieja, Baszta Rybacka. Przejazd na Wzgórze Gellerta, wznoszące się nad płynącym poniżej Dunajem. Msza Św. w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej u Podnóża Wzgórza Gellerta. Po południu przejazd i wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu w Chorwacji.

Dzień 3 (3.06.2020 środa):
Po śniadaniu Msza Św. w miejscowości Cakovec w Kościele Franciszkanów. Przejazd i zwiedzanie Narodowego Parku Plitvickie Jeziora. Wieczorem przyjazd na obiadokolację i nocleg w hotelu.

Dzień 4 (4.06.2020 czwartek):
Po śniadaniu przejazd do Trogiru i krótkie zwiedzanie (miasto dwóch Janów: Bramy Miejskie, Katedra św. Laurencjusza, Loggia Miejska). Przyjazd do Splitu (miasto św. Dujama) i zwiedzanie: Pałac Dioklecjana (jednego z największych prześladowców Chrześcijan): Wieża, Katedra św. Dujama w byłym mauzoleum Dioklecjana – miejsce, które odwiedził Jan Paweł II w 1998 r., czas wolny. Po drodze postój i Msza Św. w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Vepric (Chorwackie Lourdes) na Riwierze Makarskiej. Wieczorem przyjazd do Medugorje, zakwaterowanie w Pensjonacie, obiadokolacja i nocleg

Dzień 5 (5.10.2020 piątek):
Śniadanie, wspólne wejście na Górę Objawień – Podbrdo (Brdo Ukazanja). W miarę możliwości spotkanie ze wspólnotą Cenacolo. Po południu przejazd i zwiedzanie Wodospadów Kravica. Powrót do Pensjonatu, obiadokolacja i przejście na nabożeństwo, wieczorną Modlitwę Różańcową i Mszę Św. Nocleg.

Dzień 6 (6.06.2020 sobota):
Wczesne wyjście na Drogę Krzyżową na Górę Križevac. Powrót na śniadanie i czas wolny. Po południu przejazd na wycieczkę do Mostaru (Stary Most, Meczet, Dom Turecki). Powrót do Pensjonatu, obiadokolacja i przejście na wieczorne nabożeństwo, Modlitwę Różańcową i Mszę Św. Nocleg.

Dzień 7 (7.06.2020 niedziela):
Po śniadaniu Msza Św. i przejazd i całodzienny pobyt i odpoczynek nad Morzem Adriatyckim. Wieczorem powrót do Medugorje, obiadokolacja i przejście na nabożeństwo, wieczorną Modlitwę Różańcową. Nocleg.

Dzień 8 (8.06.2020 poniedziałek):
Po śniadaniu wyjazd do Dubrownika (perła Adriatyku, miasto św. Błażeja) – zwiedzanie starego miasta z przewodnikiem, czas wolny, Msza Św. W godzinach popołudniowych wyjazd z Dubrownika i powrót do Medugorje wieczorem na obiadokolację.

Dzień 9 (9.06.2020 wtorek):
Po śniadaniu przejazd i nawiedzenie Sanktuarium Marija Bistrica (Chorwacka Częstochowa -wizerunek Matki Boskiej Bystrzyckiej, Msza Św.). Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10 (10.06.2020 środa):
Po śniadaniu nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Ludbreg (Msza Św.). Po południu obiadokolacja w restauracji. Dalszy przejazd do Polski. Przyjazd na miejsce w godz. wieczornych.

 

 Cena: 850 złotych + 300 euro /os.

 Cena obejmuje:

 • Przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, WC, DVD, barek,
 • 9 noclegów w hotelach i Pensjonatach (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)
 • 9 śniadań i 10 obiadokolacji
 • Opieka pilota wycieczek zagranicznych
 • Rezerwacje Mszy Św. - każdego dnia przewidziany jest czas na Mszę Świętą
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 Cena nie obejmuje:

 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych (Medugorje, Dubrownik, Mostar, Split, rejs statkiem
  po Dunaju), słuchawki, wjazdy do miast – ok. 80 eur/os. (zbierane w autokarze)
 • Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
 • Dodatkowych ubezpieczeń (kosztów leczenia chorób przewlekłych

Informacje:

1.    Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
2.    Dokumenty potrzebne w podróży – ważny dowód osobisty, NA PIELGRZYMKĘ NIE JEST WYMAGANY PASZPORT
3.    Pamiętamy również o zabraniu dokumentów i lekarstw.
4.    Warto ze sobą zabrać małe radio UKF ze słuchawkami, o częstotliwości odbierania 86-108 Mhz.
5.    Należy zabrać ze sobą nakrycie głowy (ochrona przed słońcem), małe składane krzesełko.
6.    W Medjugorje można kupować za euro.

 

drukuj-nowy   kalendarz-nowy
drukuj   rezerwuj
Początek strony