Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

gietrzwald

Termin: 16-18.04.2020

Małe miejsce we wsi Gietrzwałd (na Warmii) w roku 1877, kiedy to od 27 czerwca do 16 września, na przykościelnym klonie, Matka Boża objawiała się dwóm dziewczynkom. Maryja miała powiedzieć, że Kościół na ziemiach polskich nie będzie prześladowany, a polskich kapłanów będzie więcej, jeśli ludzie będą się modlić i odmawiać różaniec. Maryja przemawiała do nich po polsku, w gwarze warmińskiej. Fakt ten wzmocnił ruch polski na Warmii, wzmacniając więzi pomiędzy Kościołem katolickim a polskim ruchem patriotycznym, a także umacniając kult maryjny w Polsce. Jest to jedyne zatwierdzone przez Kościół objawienie w Polsce.

Dzień 1 (16.04.2020 czwartek):
Wyjazd o godz. 3:00. Przejazd na Warmię. Przed południem przyjazd i nawiedzenie Sanktuarium na Warmii – w Gietrzwałdzie, Msza Św. o godz. 12:00, oprowadzanie, przejście do źródełka. Po południu przejazd Olsztyna i zwiedzanie miasta: katedra Św. Jakuba – najstarszy budynek w mieście, zamek z XIV w., Stare Miasto, Wysoka Brama, park centralny. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w okolicach Olsztyna.

DZIEŃ 2 (17.04.2020 piątek):
Po śniadaniu przejazd do miejscowości Stoczek Klasztorny, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju oraz klasztor, w którym w latach 1953-54 był więziony prymas kard. Stefan Wyszyński. Dalszy przejazd do Sanktuarium Maryjnego w św. Lipce (nazywanego często "Częstochową Północy"). Msza Św., koncert organowy. Przejazd przez Giżycko (spacer nadbrzeżem: molo murowane, pasaż portowy, zabytkowy most obrotowy otwierany ręcznie na Kanale Giżyckim) do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3:
Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Różanystok –  krótkie nawiedzenie Sanktuarium z Cudownym obrazem Matki Bożej. Dalszy przejazd do Sokółki i Msza Św. w Kościele św. Antoniego Padewskiego, nawiedzenie Sanktuarium – miejsce Cudu Eucharystycznego. Przejazd do miejscowości Wasilków i zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie: Kościół, grota, wzgórze tysięcy pątniczych krzyży, cudowne źródełko. Obiad w Domu Pielgrzyma
i wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce i zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach nocnych.

Cena: 650 zł

 Cena obejmuje:

  • Transport komfortowym i klimatyzowanym autokarem
  • Opieka pilota-przewodnika
  • Zakwaterowanie – 2 noclegi (pokoje 2-,3-osobowe z łazienkami)
  • 2 x śniadanie i 2 x obiadokolacja w hotelu
  • Obiad w ostatnim dniu przed wyjazdem w drogę powrotną
  • Ubezpieczenie: NNW, KL

 Cena nie zawiera:

•    Kosztów biletów wstępów do zwiedzanych obiektów – ok. 30zł/os.
•    Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie.

drukuj-nowy   kalendarz-nowy
drukuj   rezerwuj

 

Początek strony