Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

gruzja-pielgrzymka-2018

Termin: 8-15.10.2020

Gruzja to jeden z najstarszych chrześcijańskich krajów świata. Już chociażby z tego powodu warto się tam wybrać. Do tego piękne górskie krajobrazy, rewelacyjne zabytki architektury sakralnej, wyśmienita kuchnia i bardzo gościnni ludzie.

1 dzień (08.10.2020) KUTAISI – GELATI – TBILISI (260 KM):
Zbiórka na lotnisku w Krakowie o godz. 8:30. Wylot do Gruzji o godz. 10:45 (KRK-KUT: 10:35 / 15:45). Przylot na lotnisko w Kutaisi o godz. 15:45. Wyjeżdżamy w kierunku Gelati z trzema cerkwiami i budynkiem Akademią Nauk (wpisane na listę UNESCO), gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy. Kompleks powstał w złotych czasach gruzińskiej monarchii. Jego fundatorem był król Dawid Budowniczy. Przejazd do Tbilisi. Kolacja i nocleg w Tbilisi.

2 dzień (09.10.2020) TBILISI:
Śniadanie w hotelu. Zwiedzamy miasto Tbilisi – zaczynamy od cerkwi Metechi, (XIII w). Będziemy podziwiali piękny widok na stare miasto. Dalej jedziemy koleją linową do twierdzy Narikala (IV w), zobaczymy fantastyczny widok na całe miasto i ogród botaniczny. Kontynuujemy spacer do Abanotubani (znane łaźnie siarkowe, które zawsze były i są wizytówką części miasta Tbilisi, bardzo popularne wśród turystów i mieszkańców miasta). Przejdziemy znanymi uliczkami Szardeni i kończymy zwiedzanie przy Bazylice Anczyskhati – najstarszej cerkwi miasta. Kolacja w lokalu z programem folklorystycznym. Nocleg w Tbilisi.

3 dzień (10.10.2020) TBILISI – BODBE – SIGHNAGHI – WELISCYCHE – TBILISI (270 KM):
Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Kacheti – jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji.  Zwiedzimy klasztor w Bodbe, gdzie jest pochowana św. Nino (IV w). Kontynuujemy naszą drogę do Kachetii - „kraju winnego” w Gruzji. Uprawiane są tutaj setki rodzajów winorośli, a każda wioska posiada własną, szczególną odmianę. Zaczynamy zwiedzanie od „miasta wiecznej miłości” Sighnaghi - małego miasta w Kiziqi położonego na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny, mur Sighnaghi oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach. Tutaj można podziwiać widoki wciśniętej pomiędzy pasmem Głównego Wielkiego Kaukazu i Górami Gomborskimi i Równiny Alzani. Następnie wyjazd do Weliscyche, obiad z degustacją 2 win i czaczy. Powrót do hotelu. Nocleg w Tbilisi.  

4 dzień (11.10.2020) TBILISI – MTSKHETA – ANANURI – KAZBEGI (190  KM):
Śniadanie. Wyjazd do Mcchety - jest pierwszą stolicą i absolutnym centrum religijnym Gruzji. Odwiedzamy Monastyr Dżwari (VI w) i Katedrę Sweticchoweli (XI w), gdzie wg: legendy pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mccheta z jej zabytkami jest wpisana na listę UNESCO. Zwiedzamy twierdzę Ananuri (XVII w.) z przepięknym widokiem na jezioro Żinwali. Dojeżdżamy do miasteczka Kazbegi - główne miasto w regionie Khewi. Kontynuujemy drogę do Cerkwi Gergeti (XIV w.) samochodami 4x4 z widokiem na Kazbeg (5047 m) - III w Gruzji szczyt ze względu na wysokość. Kolacja i nocleg w Kazbegi.

5 dzień (12.10.2020) KAZBEGI - GORI – UPLISTSIKHE – BORDJOMI – AKHALTSIKHE (350 KM):
Śniadanie. Wyjazd do Gori - miejsca urodzenia J. Stalina. Postój przy jego domu-muzeum. Dalej zwiedzamy Uplistsikhe - najstarsze skalne miasto na terenie Gruzji i jeden z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku. Uplistsikhe jest najstarszym zabytkiem Gruzji (II tys. p.n.e.). Następne wyjazd do Uzdrowiska Bordżomi, gdzie będziemy mogli się napić zdrowej mineralnej wody bezpośrednio ze źródła. Kolacja i nocleg w hotelu w Akhaltsikhe.

6 dzień (13.10.2020) CHERTWISI – WARDZIA – SHROSHA – KUTAISI (240 KM):
Śniadanie. Wyjazd do Wardzia. Po drodze postój przy Chertwisi. Następnie kierujemy się do kompleksu Wardzia - wykuty w skale na lewym brzegu rzeki Mtkvari, powstały w XII-XIII w. w okresie panowania Giorgi III i królowej Tamary. Zespół pierwotnie budowany jako miasto-twierdza, stał się warownym klasztorem, który odegrał ważną rolę w politycznym, kulturalnym, edukacyjnym i duchowym życiu kraju. Następnie przejazd do Kutaisi. Po drodze postój w Szrosza - miejscu gdzie się znajduje rynek ceramiki/gliny. Kolacja i nocleg w Guesthousie w Kutaisi.

7 dzień (14.10.2020) KUTAISI – BATUMI MIASTO – UREKI – KUTAISI (300 KM):
Śniadanie. Przejazd do Batumi – czarnomorska perła Gruzji, która fascynuje turystów swoimi widokami na morze i góry. Zwiedzanie miasta: Piazza, Pałac Europy, spacer promenadą. Przejazd do Ureki- uzdrowiska nad Morzem Czarnym. Czas wolny na plażowanie.  Kolacja i nocleg w Guesthousie w Kutaisi.

8 dzień (15.10.2020)
Śniadanie. Transfer z Kutaisi na lotnisko. Wylot do Polski (KUT-KRK: 16:20/17:40). Przylot do Krakowa ok. godz. 18:00 i zakończenie pielgrzymki.

 

 Cena: 3650 zł + 30 euro

 Cena obejmuje:

 • Przelot samolotem na trasie Kraków – GRUZJA (KUTAISI) – Kraków, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 20 kg i mały bagaż podręczny
 • Na miejscu na terenie Gruzji transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***, w pokojach dwu i trzy osobowych z łazienkami ( 3 noclegi w Tbilisi; 2 noclegi w Kutaisi,
   1 nocleg w Kazbegi, 1 nocleg w Akhaltsikhe)
  Możliwość pokoju 1 os. - dopłata 100 euro/pobyt
 • Wyżywienie: 7 x śniadanie w hotelu; 1 x obiad; 6 x kolacja;
 • Bilety wstępu do zwiedzających obiektów: Upliscyche, 1 x Degustacja 2 rodzaj wina i czaczy w Welistsiche, 4x4 Przejazd w Kazbegi;
 • Słuchawki, opłaty turystyczne związane z realizacją programu
 • 1 Butelka wody mineralnej codziennie dla każdej osoby;
 • Pilot w trakcie pielgrzymki + polskojęzyczny przewodnik na miejscu w Gruzji
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie KL i NNW

 Cena nie zawiera:

•    Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
•    Napojów alkoholowych podczas posiłków;
•    Napiwków dla kierowcy i przewodnika;
•    Kosztów rezygnacji – 3,2% wartości imprezy
•    Ubezpieczenia od chorób  przewlekłych- 100 PLN/os.

drukuj-nowy   kalendarz-nowy
drukuj   rezerwuj
Początek strony