Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

budapeszt-jarmark-2020

Termin: 31.07 - 05.08.2020

Budapeszt - miasto dziesięciu wzgórz, często nazywane Perłą Dunaju. Jest miastem, gdzie na każdym kroku spotyka się coś zaskakującego, zabytki o wielowiekowej historii, gwarne bulwary, romantyczne zaułki, eleganckie restauracje, nastrojowe winiarnie, kafejki i cukiernie.

DZIEŃ 1 (31.07.2020 piątek) 560 km:
Wyjazd w godz. porannych. Przejazd do Sanktuarium Świętych Pustelników Świerada i Benedykta w Tropiu koło Nowego Sącza. Następnie nawiedzenie gotyckiej katedry św. Elżbiety w Koszycach (Słowacja) oraz spacer po Tokaju, słynącym z produkcji wina. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Nyiregyhaza.

DZIEŃ 2 (1.08.2020 sobota) 350 km:
Po śniadaniu nawiedzenie grekokatolickiego Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w Mariapocs. Następnie spacer po Egerze: bazylika św. Michała i św. Jana (druga co do wielkości świątynia na Węgrzech), barokowy kościół Minorytów, możliwość degustacji win. Po południu zwiedzanie ulubionej rezydencji cesarzowej Sisi w Godollo oraz przejazd do Sanktuarium Maryjnego w Mariabesnyo. Obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma w Budapeszcie.

DZIEŃ 3 (2.08.2020 niedziela) 60 km:
Po śniadaniu spacer po stolicy Węgier: Góra Gellerta, Wzgórze Zamkowe z Basztą Rybacką, kościołem Macieja i dawną rezydencją królewską, Parlament (z zewn.), bazylika św. Stefana, czas wolny na słynnej Vaci utca. Po obiadokolacji rejs po Dunaju. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 4 (3.08.2020 poniedziałek) 200 km:
Po śniadaniu przejazd Zakolem Dunaju: *największy i najważniejszy kościół Węgier, siedziba prymasa – w Esztergom, *cytadela w Wyszehradzie, *czas wolny w Szentendre, mieście artystów. Wieczorem obiadokolacja folklorystyczna w czardzie. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 5 (4.08.2020 wtorek) 310 km:
Po śniadaniu nawiedzenie barokowego opactwa cystersów w Zirc. Następnie spacer po malowniczo położonej nad Balatonem miejscowości Tihany, nazywanej „Perłą Węgier”, wokół której rozciągają się pola pachnącej lawendy. Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6 (5.08.2020 środa) 580 km:
Po śniadaniu przejazd do Nitry, najstarszego miasta na Słowacji: katedra św. Emmerama, gdzie spoczywają relikwie XI w. polskich świętych, Świerada i Benedykta*; pustelnia, źródełko z cudowną wodą. Zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.

*św. Świerad i Benedykt – benedyktyńscy pustelnicy, jedni z pierwszych Polaków wyniesionych na ołtarze (żyli na przeł. X/XI w.

Cena:

- dla grupy 32 os. płacących wynosi 1450 zł
- dla grupy 37 os. płacących wynosi 1370 zł
- dla grupy 42 os. płacących wynosi 1300 zł.

 Cena obejmuje:

 • Przejazd podczas realizacji pielgrzymki autokarem turystycznym
 • 5 noclegów (Dom Pielgrzyma, pokoje 2, 3-os. z węzłem sanitarnym)
 • 5 śniadań i 5 obiadokolacji (w tym jedna w formie wieczorku folklorystycznego w tradycyjnej restauracji węg., zwanej czardą)
 • standardowe ubezpieczenie KL na kwotę €20.000 i NNW na kwotę 15.000 zł
 • Opieka pilota wycieczek zagranicznych
 • Rezerwacje Mszy Św. - każdego dnia przewidziany jest czas na Mszę Świętą
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • Na wstępy, rejs po Dunaju, lokalne podatki, napoje do obiadokolacji oraz obowiązkowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny prosimy przygotować ok. 6000 forintów (ok. 90 zł) i €25. Degustacja wina dodatkowo ok. 3000 forintów (ok. 45 zł)

 • Dodatkowych ubezpieczeń (kosztów leczenia chorób przewlekłych, kosztów rezygnacji z pielgrzymki)

 • Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 • Dokumenty potrzebne w podróży – dowód osobisty lub ważny paszport

 

drukuj-nowy   kalendarz-nowy
drukuj   rezerwuj
Początek strony