Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

praga-2020

Termin: 10-13.09.2020

Praga to jedno z najpiękniejszych miast świata. We wspaniale zachowanym historycznym centrum, od 1992 r. zapisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, znajdziemy ślady jedenastu wieków historii. To kulturowo bogate miasto pełne wspaniałych zabytków oczarowuje odwiedzających nie tylko imponującą i rozmaitą architekturą oraz zapierającymi dech w piersiach widokami, ale też intymną, romantyczną atmosferą, która wręcz zachęca do długich spacerów.

DZIEŃ 1 (10.09.2020 czwartek):
Wyjazd ok. godz. 6:00. Na granicy w Kudowie Słone postój (przerwa na kawę, możliwość zakupu koron czeskich w kantorze). Ok. godz. 11:00 przyjazd do Kutnej Hory i zwiedzanie (miasto wpisane na listę UNESCO): mennica Vlašsky Dvůr (Dwór Włoski), kościół św. Jakuba, kolumna morowa, Kamienny Dom, studnia, były kościół św. Jana Nepomucena, dawne kolegium jezuickie, Kościół św. Barbary, Kaplica Czaszek (dzielnica Siedlec). Po południu przyjazd do centrum Pragi i spacer po dzielnicy Břevnov – zwiedzanie klasztoru benedyktynów pw. św. Małgorzaty w Břevnovie, założonego przez księcia Bolesława II i świętego Wojciecha (pierwszy męski klasztor w Czechach). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Pradze.

DZIEŃ 2 (11.09.2020 piątek):
Po śniadaniu przejazd do centrum Pragi i Msza Św. w Kościele Matki Boskiej Zwycięskiej - odwiedzany przede wszystkim ze względu na słynącą z cudów woskową figurkę Praskiego Dzieciątka Jezus. Przejazd i wjazd kolejką na Wzgórze Petrzyn (Petřín) – pełne ogrodów i parków wzgórze na lewym brzegu Wełtawy w Pradze, w sąsiedztwie Hradczan: wieża widokowa (na wzór wieży Eiffla – Petřínská rozhledna) oraz Labirynt Luster (czes. Zrcadlové bludiště). Dalsze zwiedzanie: Dzielnica Żydowska Josefov z kompleksem synagog i cmentarzem żydowskim. Po południu od godz. 16 do 18:00, 2–godzinny rejs statkiem wycieczkowym po Wełtawie wraz z obiadem w formie bufetu. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 3 (12.09.2020 sobota):
Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie jednego z najpiękniejszych czeskich barokowych pałaców z XVII w. znajdującego się w Pradze - Troi (czeski: Trojský zámek), w pobliżu Wełtawy, w otoczeniu rozległego ogrodu ze zdobionymi fontannami, terrakotowymi wazonami, sztukaterią i oranżerią z popiersiami cesarzy.
Przejazd do centrum i zwiedzanie: Wieża Prochowa, Rynek Starego Miasta z Wieżą Zegarową (Orloj), Kościół Św. Mikołaja w Rynku Staromiejskim, Pomnik Mistrza Jana Husa - reformatora religijnego, Kościół Tyński (w którym Jan Hus wygłaszał swoje słynne kazania). Most Karola. Msza Św. w Kościele Dominikanów.  Obiad w restauracji i na koniec nawiedzenie Kościoła Matki Boskiej Śnieżnej oraz zwiedzanie Placu Wacława (Vaclavskie Namesti). Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 4 (13.09.2020 niedziela):
Po śniadaniu przejazd do centrum Pragi i spacer: Klasztor na Strahovie (siedziba zakonu Norbertanów), Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Praska Loreta z Domkiem Loretańskim (Santa Casa), Zamek Praski czyli Hrad z Katedrą Św. Wita - miejscem spoczynku patrona Czech - Św. Wacława. Msza Św.
o godz. 11:00. Dalsze zwiedzanie: Bazylika Św. Jerzego, w której spoczywa pierwsza męczennica chrześcijaństwa - Św. Ludmiła oraz Złota Uliczka. Spacer przez dzielnicę Mała Strana i zwiedzanie: Kościół Św. Mikołaja. O godz. 15:00 obiad w restauracji i wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce
i zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

 

 Cena: 880 złotych /os.

 Cena obejmuje:

 • Przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, WC, DVD, barek,
 • 3 noclegi w hotelu*** na obrzeżach Pragi – pokoje 2- i 3–osobowe z łazienkami,
 • 3 śniadania w hotelu, 1 obiadokolacja w hotelu, 2 x obiad w restauracji w centrum Pragi, w obiad w formie bufetu w trakcie rejsu statkiem
 • 2-godzinny rejs statkiem po Wełtawie
 • Opieka pilota – przewodnika
 • Ubezpieczenie KL  i NNW
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 Cena nie obejmuje:

 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, słuchawki - zbierane w autokarze: ok. 1000 CZK = ok. 170 PLN/os. bilety normalne, ok. 700 CZK = ok. 120 PLN/os. bilety ulgowe   
 • KUTNA HORA:
  Kaplica Czaszek: 90 CZK dorosły, 60 CZK dziecko (https://www.sedlec.info/)
  Kościół św. Barbary: Dorośli 120 CZK, Seniorzy od 65 lat i studenci od 15 do 26 lat 90 CZK
  https://khfarnost.cz/cs/chram-svate-barbory-2/#B_2

 • PRAGA:
  Klasztor na Břevnovie ( https://www.brevnov.cz/cs/prohlidky ): 100 czk/ ulgowy 65 czk
  Bilet komunikacja miejska 24h – 110 czk
  Kolejka na Petrin – 50 czk
  Troja ( http://ghmp.cz/zamek-troja/ ) 120 czk/ ulgowy 60,-czl

 • HRADCZANY: bilet za 250 CzK/125 CzK obejmuje: Stary Pałac Królewski, Bazylikę Św. Jerzego oraz Złotą Uliczkę z  wieżą Daliborką,

 • ŻYDOWSKA DZIELNICA - WARIANT I Staronowa Synagoga  200 CzK/140 CzK

 • Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie

 • Dodatkowych ubezpieczeń (kosztów leczenia chorób przewlekłych).

Informacje:

 • Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Dokumenty potrzebne w podróży – ważny dowód osobisty
 • Pamiętamy również o zabraniu dokumentów i lekarstw.
 • Możliwość zakupu Koron w kantorze na granicy w pierwszym dniu pielgrzymki.

 

drukuj-nowy   kalendarz-nowy
drukuj   rezerwuj
Początek strony