Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

guadalupe-styczen-2020

Termin: 11-22.01.2020

Pielgrzymka do Meksyku, oprócz wizyty w Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, to również poznawanie tego wspaniałego kraju, jego historii, kultury, zwyczajów ludzi. Pielgrzymka do Meksyku pozwoli każdemu odkryć swój własny Meksyk, pozwoli doświadczyć wspaniałej bliskości z innymi pielgrzymami.

DZIEŃ 1:
Zbiórka w godzinach nocnych i przejazd autokarem na Lotnisko Chopina w Warszawie. Wylot w godzinach porannych (przesiadka w Amsterdamie lub Paryżu). Przelot międzykontynentalny do Meksyku (posiłek serwowany w samolocie przez linie lotnicze). Przylot w godzinach wieczornych, przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Zwiedzanie miasta Meksyk: Stare Miasto z Katedrą WNMP, Pałacem Prezydenckim, Msza Święta, Zocalo, Muzeum Antropologiczne, przejażdżka łodziami po azteckich kanałach w Xochimilco. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Do południa wizyta w Bazylice Matki Bożej z Gwadalupe połączona ze Mszą Święta. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe
z malowidłami. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie. Zwiedzanie  dawnej stolicy cywilizacji Tolteków – miasta Tula ze słynnymi posągami atlantów. Przejazd do Queretaro: spacer po starówce, odwiedzenie klasztoru Św. Krzyża. Msza Święta. Kolacja. Nocleg w mieście Meksyk.

DZIEŃ 5:
Śniadanie. Przejazd malowniczą drogą w otoczeniu dwóch najsłynniejszych wulkanów Meksyku do stanu Puebla. Odwiedzenie symbolu konkwisty, piramidy w Cholula – wejście na szczyt piramidy do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie wizyta w pobliskim wiejskim kościółku w stylu baroku indiańskiego w Tonantzintla. Zwiedzanie najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku – Puebla: Starówka, kościół Św. Dominika, Katedra, rynek Parian. Msza Święta. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 6:
Śniadanie. Do południa przejazd do Cuernavaca – krótki spacer po mieście połączony ze zwiedzaniem Katedry. Następnie spacer po największej jaskini Meksyku – Cacahuamilpa połączony z podziwianiem różnorodnych form skalnych. Przejazd do słynącego z wyrobów jubilerskich miasta Taxco. Msza Święta. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7:
Śniadanie. Zwiedzanie Taxco. Spacer po krętych uliczkach oraz wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii
i Św. Sebastiana – Msza Święta. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Przejazd do Acapulco.

DZIEŃ 8:
Acapulco – all inclusive. Plażowanie z możliwością skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

DZIEŃ 9:
Acapulco – all inclusive. Plażowanie z możliwością skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

DZIEŃ 10:
Śniadanie. Do południa plażowanie. Wczesnym popołudniem przejazd do miasta Meksyk. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 11:
Śniadanie. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej z Gwadelupe – zwiedzanie Sanktuarium. Msza Święta. Czas na modlitwę i ostatnie zakupy. Przejazd na lotnisko i wylot do kraju w godzinach wieczornych. Kolacja serwowana w samolocie przez linie lotnicze.

DZIEŃ 12:
Przylot do Amsterdamu / Paryża w godz. popołudniowych, przylot do Warszawy w godzinach wieczornych. Przejazd autokarem na miejsce zbiórki. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach nocnych.

Cena: 1350 usd + 3950 złotych /os.

 Cena obejmuje:

 • przejazd komfortowym autokarem na lotnisko Warszawa i powrót autokarem z lotniska na miejsce zbiórki
 • przelot: Warszawa – Miasto Meksyk - Warszawa
 • w Meksyku transport klimatyzowanym autokarem
 • śniadania i kolacje zgodnie z programem ( all inclusive w Acapulco)
 • opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika na całej trasie
 • bilety wstępu
 • noclegi w hotelach 4*, w Acapulco bezpośrednio położony przy plaży (lokalny standard)
 • rezerwacje miejsc w kościołach lub hotelach dla potrzeb odbycia codziennej Mszy Świętej
 • ubezpieczenie (KL 50 000 EUR)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 Cena nie obejmuje:

 • napiwków dla kierowcy i przewodnika (25 USD/os.)
 • napojów do kolacji
 • wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
 • dodatkowych ubezpieczeń (kosztów leczenia chorób przewlekłych

Informacje:

 • program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • dokumenty potrzebne w podróży – paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wylotu do Meksyku;
 • pamiętamy również o zabraniu dokumentów i lekarstw
 • dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi: 350 USD

 

drukuj-nowy   kalendarz-nowy
drukuj   rezerwuj

 

Początek strony