Loading color scheme

Pielgrzymka Włochy

Dzień 1.

Wyjazd w godzinach popołudniowych. Całonocna podróż przez Czechy i Austrię.

Dzień 2.

W godzinach popołudniowych przyjazd i nawiedzenie Bazyliki Świętego Domku w Loreto: dom rodzinny najświętszej Marii Panny przeniesiony z Ziemi świętej przez rodzinę de Angelis, nawiedzenie Bazyliki, Msza święta. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w Loreto.

Dzień 3.

Po śniadaniu przejazd do Manopello, gdzie znajduje się "chusta św. Weroniki”. Dalszy przejazd do Lanciano, miejsca związanego z pierwszym cudem eucharystycznym. Nawiedzenie kościoła. W godzinach popołudniowych przyjazd do Monte San Angelo na Półwyspie Gargano, Msza Św. i zwiedzanie groty Michała Archanioła. Wieczorem przyjazd do San Giovanni Rotondo, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4.

Po śniadaniu przejazd pobyt w San Giovanni Rotondo i zwiedzanie: Kościół antyczny, muzeum św. Ojca Pio wraz z celą świętego i krzyżem pod którym dostał stygmaty, Bazylika Ojca Pio z grobem świętego (Msza Św). Po południu przejazd na Monte Cassino – zwiedzanie Klasztoru św. Benedykta oraz Cmentarza. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicach Rzymu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5.

Po śniadaniu wczesny wyjazd do Watykanu na audiencję generalną z udziałem Ojca Świętego. Po audiencji zwiedzanie Bazyliki św. Piotra na Watykanie i nawiedzenie grobu św. Piotra oraz grobu św. Jana Pawła II w setną rocznicę Jego urodzin. Zwiedzanie Rzymu: Zamek Anioła, Plac Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański ze schodami hiszpańskimi, Bazylika św. Pawła za murami. Wieczorem powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6.

Po śniadaniu powrót do Rzymu i zwiedzanie: Forum Romanum, Coloseum (z zewnątrz), Kapitol, Bazylika Matki Bożej Większej, Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte schody, Msza święta. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7.

Po śniadaniu przejazd do Cassia – miasta związanego ze św. Ritą, patronką spraw beznadziejnych. Przejazd do Roccaporena i zwiedzanie domu rodzinnego, ogrodu i pustelni św. Rity. Po południu przejazd do Asyżu – miasta św. Franciszka (Msza Św.). Zwiedzanie Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej ze słynną Porcjunkulą i ogrodem różanym w Santa Maria Degli Agnelli, Bazyliki św. Franciszka Piazza Comune ze świątynią Minerwy, Kościoła św. Klary. Przejazd do hotelu w okolicach Asyżu na obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8.

Po śniadaniu przejazd i po południu nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego w Padwie (Msza Św.). Dalszy przejazd przez Włochy, Austrię i Czechy do Polski.

Dzień 9.

Przyjazd do kraju i zakończenie pielgrzymki we wczesnych godzinach porannych.

Świadczenia

Transport komfortowym autokarem
Wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji
Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach, w pokojach dwu i trzy osobowych z łazienkami
Opieka pilota
Rezerwacje Mszy Św. (codziennie będzie odprawiana Msza Św.)
Ubezpieczenie NNW i KL
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.