Loading color scheme

Pielgrzymka Chorwacja

Dzień 1.

Wyjazd wcześnie rano i przejazd na Węgry. Ok. godz. 11:00 przyjazd do Esztergom i krótkie nawiedzenie Bazyliki – największego kościoła na Węgrzech. Dalszy przejazd do Budapesztu i przejazd przez miasto autokarem, zwiedzanie: Parlament – symbol miasta, Opera, Bazylika Św. Stefana. Obiadokolacja w restauracji i od godz. 19:00 wieczorny rejs statkiem spacerowym po Dunaju. Przejazd na nocleg do hotelu.

Dzień 2.

Po śniadaniu powrót do centrum Budapesztu na zwiedzanie miasta: Plac Milenium, zamek Vajdahunyad, Wzgórze Zamkowe - najbardziej reprezentacyjne miejsce w Budapeszcie, Zamek Królewski – siedziba węgierskich królów; kościół Św. Macieja, Baszta Rybacka. Przejazd na Wzgórze Gellerta, wznoszące się nad płynącym poniżej Dunajem. Msza Św. w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej u Podnóża Wzgórza Gellerta. Po południu przejazd i wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu w Chorwacji.

Dzień 3.

Po śniadaniu Msza Św. w miejscowości Cakovec w Kościele Franciszkanów. Przejazd i zwiedzanie Narodowego Parku Plitvickie Jeziora. Wieczorem przyjazd na obiadokolację i nocleg w hotelu.

Dzień 4.

Po śniadaniu przejazd do Trogiru i krótkie zwiedzanie (miasto dwóch Janów: Bramy Miejskie, Katedra św. Laurencjusza, Loggia Miejska). Przyjazd do Splitu (miasto św. Dujama) i zwiedzanie: Pałac Dioklecjana (jednego z największych prześladowców Chrześcijan): Wieża, Katedra św. Dujama w byłym mauzoleum Dioklecjana – miejsce, które odwiedził Jan Paweł II w 1998 r., czas wolny. Po drodze postój i Msza Św. w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Vepric (Chorwackie Lourdes) na Riwierze Makarskiej. Wieczorem przyjazd do Medugorje, zakwaterowanie w Pensjonacie, obiadokolacja i nocleg

Dzień 5.

Śniadanie, wspólne wejście na Górę Objawień – Podbrdo (Brdo Ukazanja). W miarę możliwości spotkanie ze wspólnotą Cenacolo. Po południu przejazd i zwiedzanie Wodospadów Kravica. Powrót do Pensjonatu, obiadokolacja i przejście na nabożeństwo, wieczorną Modlitwę Różańcową i Mszę Św. Nocleg.

Dzień 6.

Wczesne wyjście na Drogę Krzyżową na Górę Križevac. Powrót na śniadanie i czas wolny. Po południu przejazd na wycieczkę do Mostaru (Stary Most, Meczet, Dom Turecki). Powrót do Pensjonatu, obiadokolacja i przejście na wieczorne nabożeństwo, Modlitwę Różańcową i Mszę Św. Nocleg.

Dzień 7.

Po śniadaniu Msza Św. i przejazd i całodzienny pobyt i odpoczynek nad Morzem Adriatyckim. Wieczorem powrót do Medugorje, obiadokolacja i przejście na nabożeństwo, wieczorną Modlitwę Różańcową. Nocleg.

Dzień 8.

Po śniadaniu wyjazd do Dubrownika (perła Adriatyku, miasto św. Błażeja) – zwiedzanie starego miasta z przewodnikiem, czas wolny, Msza Św. W godzinach popołudniowych wyjazd z Dubrownika i powrót do Medugorje wieczorem na obiadokolację.

Dzień 9.

Po śniadaniu przejazd i nawiedzenie Sanktuarium Marija Bistrica (Chorwacka Częstochowa -wizerunek Matki Boskiej Bystrzyckiej, Msza Św.). Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10.

Po śniadaniu nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Ludbreg (Msza Św.). Po południu obiadokolacja w restauracji. Dalszy przejazd do Polski. Przyjazd na miejsce w godz. wieczornych.

Świadczenia:


Przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, WC, DVD, barek
Zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach i Pensjonatach (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)
Wyżywienie: 9 śniadań i 10 obiadokolacji
Opieka pilota wycieczek zagranicznych
Rezerwacje Mszy Św. - każdego dnia przewidziany jest czas na Mszę Świętą
Ubezpieczenie NNW i KL
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny