Loading color scheme

Pielgrzymka Grecja

Dzień 1.

Zbiórka uczestników we wczesnych godzinach porannych, Msza Św. i przejazd przez Polskę, Czechy, Słowację, Węgry. Przyjazd na obiadokolację i nocleg do Serbii.

Dzień 2.

Po śniadaniu przejazd do Grecji. Przyjazd do Filippi – pierwszego miejsca związanego z działalnością św. Pawła na greckiej ziemi. To tu powstał pierwszy w Europie Kościół Chrześcijański. W Filippi zobaczymy tereny wykopaliska archeologicznych w miejscu dawnego miasta rzymskiego: bazyliki, łaźnie, akropol oraz więzienie, w którym osadzeni byli św. Paweł i Sylab. Odwiedzimy także prawdopodobne miejsce chrztu Lidii, która ugościła Pawła, Tymoteusza i Sylaba. Msza św. w Filippi przy źródle. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu .

Dzień 3.

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Kalambaka. Wizyta w pracowni ikon, możliwość zakupu pamiątek, następnie zwiedzanie Meteorów (w niezwykłej scenerii, na szczytach sterczących pionowo brył skalnych mieści się zespół 24 klasztorów Meteora, zaliczanych do najcenniejszych zabytków sztuki bizantyjskiej przełomu XIV i XV wieku). Msza św. plenerowa w Meteorach. Po południu wypoczynek na plaży Morza Egejskiego. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4.

Po śniadaniu całodzienny wypoczynek nad Morzem Egejskim. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu nad Morzem Egejskim.

Wycieczka fakultatywna.

Możliwość zamówienia za dodatkową opłatą 40eur/os. całodniowego rejsu statkiem na Sporady Północne - zabawa na statku, odpoczynek na jednej z najpiękniejszych plaż świata, połączone ze zwiedzaniem miasteczka Skiatos, gdzie odpoczywała księżna Dajana, a także gdzie nagrano sceny do słynnego filmu „Mamma Mia”….

Dzień 5.

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Aten. Msza św. i zwiedzanie: ateński Akropol – starożytny ośrodek kultu religijnego (Odeon Herodosa Attykusa, Świątynia Ateny Nike, Propyleje, Partenon, Erechtejon), Teatr Dionizosa, Świątynię Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana, Starożytny Stadion Olimpijski – miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich, Ogrody Narodowe, Parlament. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicach Agii Theodori, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6.

Po śniadaniu wizyta w kolejnym miejscu związanym z obecnością św. Pawła – Koryncie. Zobaczymy ruiny starożytnego miasta i miejsce, gdzie Apostoł miał przemawiać do mieszkańców miasta. Msza plenerowa w ruinach w Koryncie. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy będą Mykeny. W tym liczącym 3,5 tysiąca lat mieście znajdują się ruiny jednego z najstarszych miast i pałacu, do którego prowadziła słynna Lwia Brama. W niewielkiej odległości od niego znajdzie się wspomniany przez J. Słowackiego grób Agamemnona – tryumfatora spod Troi. Po wizycie w Mykenach, przejedziemy do Epidauros – miejsca, gdzie znajduje się jeden z cudów sztuki architektonicznej starożytnych Greków. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7.

Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Delf– jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Grecji, centrum kultu Apollina. Postój w Termopilach (miejsce słynnej bitwy z Persami) przy pomniku Leonidasa. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Leptokarii (nad morzem) na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8.

Po śniadaniu przejazd do Salonik – miasta, w którym św. Paweł spędził 3 tygodnie i z którego musiał uciekać posądzony o działanie przeciw państwu. Zwiedzanie: łuk tryumfalny cesarza Galeriusza, pomnik Aleksandra Wielkiego i Arystotelesa, rzymskie i średniowieczne budowle, przepiękne świątynie bizantyjskie oraz starą dzielnicę Kastro i słynną białą wieżę pozostałą po władaniu Wenecjan. Najważniejszym dla naszej pielgrzymki zabytkiem jest jednak kościół św. Demetriusza z V wieku. Msza św. w kościele polskim. Czas wolny na zakup pamiątek. Wieczorem przyjazd do hotelu w Serbii, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9.

Po śniadaniu całodzienny przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację i Czechy. Wieczorem obiadokolacja w restauracji na Węgrzech. Przyjazd na miejsce późnych godzinach nocnych.

Świadczenia:


Przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, WC, DVD, barek
Zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach klasy turystycznej (2 noclegi tranzytowe w Serbii, 6 noclegów w Grecji) – pokoje 2- i 3–osobowe z łazienkami
Wyżywienie: 8 śniadań w hotelach i 9 obiadokolacji
Opieka pilota wycieczek zagranicznych
Rezerwacje Mszy Św. - każdego dnia przewidziany jest czas na Mszę Świętą
Ubezpieczenie KL i NNW
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.