Loading color scheme

Ziemia Święta

Dzień 1.

Zbiórka i przejazd autokarem na lotnisko w Katowicach. Odprawa bagażowo – biletowa, wylot do Tel Avivu. Przylot do Tel Avivu i przejazd na Pole Pasterzy, miejsce gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa. Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek, sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Grota Narodzenia. Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsca, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Przejazd do hotelu kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Przejście na pole widokowe, na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemani – w Ogrójcu. Przejazd na Syjon Chrześcijański, gdzie mieści się Wieczernik, Synagoga, Grób Króla Dawida. Kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd do zachodniej Jerozolimy. Wizyta w Yad Vashem – Instytucie Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu. Miejsce to jest poświęcone żydowskim ofiarom Holokaustu, założone w 1953 roku w Jerozolimie na mocy Ustawy o Pamięci, przyjętej przez izraelski parlament Kneset. Termin Yad Vashem oznacza „miejsce i imię” lub „pomnik i imię” i zaczerpnięty jest z księgi Izajasza. Spacer po Mea Shearim - najstarszym żydowskim osiedlu, zamieszkanym przez ortodoksyjnych żydów. Przejście na Mahne Yehuda – miejsca pokazującego prawdziwe życie miasta trzech religii. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 4.

Śniadanie. Przejazd do Sebasty – ruin miasta chluby Heroda Wielkiego. Według jednej z tradycji jest to miejsce więzienia Jana Chrzciciela. Wizyta w Nablusie przy studni Jakubowej. Przejazd do Nazaretu – miasta, gdzie Jezus dorastał. Wizyta w Bazylice Zwiastowania NMP i kościele św. Józefa. Obiadokolacja i nocleg w Tyberiadzie/Nazarecie.

Dzień 5.

Śniadanie. Transfer na Górę 8 Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi - miejsca, gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. Tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na tradycyjny lunch - rybę Świętego Piotra. Przejazd do Kany Galilejskie – Sanktuarium Pierwszego cudu Jezusa, możliwość odnowienia sakramentu małżeństwa. Przejazd do Betlejem. Kolacja i nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Przejazd Doliną Jordanu, po drodze pustynia Wadi Quelt, Jerycho – Źródło Elizeusza i sykomora Zacheusza. Postój pod sykomorą Zacheusza i na polu widokowym pod Górą Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel ok. 2 h) kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Jerozolimy. Przejście Drogą Krzyżową. Modlitwa i zwiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas wolny na starym mieście. Wizyta pod Ścianą Płaczu. Kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8.

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Tel Aviv . Przelot do Polski. Przejazd autokarem do miejsca zbiórki i zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia:


Przelot samolotem na trasie Katowice – Tel Aviv – Katowice, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 20 kg i mały bagaż podręczny
Transfery autokarem z Parafii na lotnisko
Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela (lotnicze siedzenia)
Zakwaterowanie: 7 noclegów – Hotele 3*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą – 150 USD)
Wyżywienie - śniadania, obiadokolacje
Przewodnika z jęz. polskim
Codzienna Msza Św.
Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€ i bagaż – 400€
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.